Warsztaty Zero Waste w Gdyni

sierpień 2020 

W sierpniowe weekendy zorganizowaliśmy warsztaty inspiracyjne Zero Waste poruszające niezwykle ważną tematykę - "Jak zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów w domach". Podczas każdego ze spotkań odbywających się na Kamiennej Górze w Gdyni, przedstawialiśmy problemy związane z nadprodukcją odpadów w różnych pomieszczeniach jakie mamy w domach. 
 
W trakcie pierwszego spotkania zajrzeliśmy do Łazienki. Pokazaliśmy między innymi jak oszczędzać wodę, jak zrobić swój krem czy dezodorant, jakich kosmetyków używać a jakich unikać oraz namawialiśmy do produkcji własnej chemii domowej. 
 
Drugie spotkanie to Kuchnia, w której niewątpliwie produkujemy najwięcej odpadów. Omówiliśmy wiele aspektów związanych z zakupami, chemią, marnowaniem wody i żywności i wiele innych - m.in jak planować zakupy Zero Waste, co jest nam potrzebne do zrobienia takich zakupów, Uszyliśmy także siatki i wielorazowe worki na zakupy.
 
Podczas trzeciego spotkania mówiliśmy o śmieciach, odpowiedniej ich segregacji, recyclingu i rodzajach plastików. Przeprowadziliśmy także grę Climate Collage, która w przystępny sposób przedstawia, dlaczego i w jaki sposób zmienia się nasz klimat.  
 
Czwarte spotkanie poświecone było dzieciom. Mówiliśmy o wielu problemach związanych z materiałem z jakiego produkowane są zabawki oraz inne produkty dedykowane dzieciom. Namawialiśmy do przerabiania rzeczy oraz kreatywnego podejścia i zabawy z dziećmi.
 
Podczas ostatniego, piątego spotkania pogrzebliśmy trochę w ziemi i rozmawialiśmy o ogrodach permakluturowych. Przygotowaliśmy skrzynki po wysokie rabaty, zbudowalismy domowe kompostowniki z dżdżownicami i pokazywalismy inspiracje wykorzystania materiałów w recyclingu do budowy ogrodów.
Warsztaty sfinansowane zostały ze środków Gminy Miasta Gdyni.

Fundacja Planet For Generations

ul.Hugo Kołłątaja 31a/1

81-332 Gdynia

tel. +48 508 868 812

emial: planetforgenerations@gmail.com

2020 Planet For Generations Foundation

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram