top of page

Misja

O nas 
Misja
Naszą misją jest
Edukacja z dziedziny zero waste i zmian klimatycznych oraz przekształcanie instytucji i firm w zrównoważone działające w gospodarce w obiegu zamkniętym.  
Obrazki - FPFG.002.jpeg
Nasz cel
Edukujemy, motywujemy, inspirujemy aby pokazać że życie wedle idei Zero Waste jest warte wysiłku. Odpowiednie gospodarowanie odpadami i życie w stylu Zero Waste, może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu, zabawy, a nawet hobby gdzie samo wymyślanie nowych rozwiązań i dzielnie się z innymi może dać nam dużo radości.
Pomagamy przekształcić firmy i instytucje na zrównoważone, dzięki czemu nie wpływają destrukcyjne na nasze środowisko mogęc przy okazji zaoszczędzić.
Z całego serca próbujemy zmieniać życie swoje, oraz ludzi w koło. Na co dzień prowadzimy lub wspieramy wiele inicjatyw prowadzących do zmniejszania produkcji śmieci w domach oraz firmach. Jako fundacja realizujemy programy edukacyjne w domach, społecznościach, przedszkolach, szkołach oraz firmach.
Nasze świadectwo - Nasz dom - Nasza historia
Nasza historia z Zero Waste rozpoczęła się od założenia grupy na FB "Nie chcę śmieci w swoim domu". 
Zainspirowani działaniem innych ludzi, którzy postawili sobie za cel dobro naszej planety, postanowiliśmy i my zmienić coś w naszym życiu.
 
Chcieliśmy maksymalnie zminimalizować produkcję śmieci, które codziennie, w zastraszającym tępie zapełniały nasze kosze - okazało się to trudne - ale jednak możliwe.
Na początku wybraliśmy do naszej Grupy tylko osoby, które tak jak i my deklarowały chęć zmian. Ważne było dla nas aby byli to ludzie z różnych miejsc w Polsce i na świecie, ponieważ chcieliśmy pokazać różnorodność działań i możliwości.
 
Projekt rozrastał się i zrzeszał coraz większą liczbę osób, aż w końcu postanowiliśmy założyć pełnoprawną organizację - tak powstała Fundacja.
 
Dziś Fundacja to sprawnie działająca organizacja, której głównym celem jest edukacja i mobilizacja ludzi do życia w stylu Zero Waste. 
 
A co najważniejsze udało nam się zredukować ilość wytwarzania śmieci do minimum choć wciąż dążymy do osiągnięcia naszego celu Zero Waste. 
Stained Dom
bottom of page