top of page

Zielone festiwale filmowe

Webinar 14 października 2020, godz. 13.00

Czy na etapie planowania, organizacji i realizacji eventu zastanawiasz się ile pozostanie po nim odpadów? 

Webinar Zielone Festiwale Filmowe jest pierwszym z cyklu wydarzeniem organizowanym przez Fundację Planet for Generations oraz Aleksandrę Leszczyńską, który ma na celu przedstawienie problemów, wyzwań ale i rozwiązań jakie stoją przed szeroko rozumianą branżą organizatorów wydarzeń.

Nie pominiemy nikogo i niczego. Chcemy aby każdy znalazł coś dla siebie. Będziemy mówić o festiwalach filmowych oraz muzycznych, o konferencjach, galach i kongresach, o piknikach i imprezach sportowych, road show-ach, targach, wystawach, akcjach promocyjnych i wielu innych kreatywnych pomysłach na event. 

PLAKAT FESTIWALE.png

Na „przystawkę” przyjrzymy się Festiwalom Filmowym. Organizowane każdego roku imprezy są nieodłącznymi i niezwykle ważnymi wydarzeniami dla całej branży filmowej, zarówno dla twórców, producentów jak i publiczności. Jak każda aktywność człowieka mają spory wpływ na środowisko. Przygotowanie festiwalu, to nie tylko wybór filmów i gości, ale też szereg decyzji logistycznych, organizacyjnych, marketingowych, reklamowych, finansowych, które mogą być mniej lub bardziej „zielone”. Co na to wpływa?

 

Jakie zielone wyzwania stoją przed organizatorami festiwali? Czy jest możliwe zorganizowanie festiwalu w sposób zrównoważony? Drukować katalogi czy nie? Ile plakatów rozwiesić? Ile banerów wyprodukować? Jaką scenografię przygotować? Czy festiwale już stosują jakieś zielone rozwiązania? Jeśli tak, to jakie?

I może najważniejsze pytanie. Czy „zielony” festiwal kosztuje mniej?

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele największych polskich festiwali filmowych.

Ola Salwa

Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Transatlantyk

Ola Salwa.jpg

Olga Lany 

Krakowski

Festiwal Filmowy

OLGA LANY.jpg

Tomasz Kolankiewicz

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

TOMASZ KOLANKIEWICZ.jpg

Marcin Pieńkowski

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

MARCIN_PIEŃSKOWSKI.jpg
Partnerem technicznym webinaru jest
logo-2.png
bottom of page